Caravans.net - Alles over caravans: nieuws, informatie, accessoires, techniek & onderhoud - Tweedehands & nieuwe caravans

Nieuwsrubrieken

 

Toebehoren

Caravannen

Techniek/accessoires

Holendrzy są ekspertami od eksportu takze eksportu przyczep kempingowych!

Nederland: exportland bij uitstekOOK VOOR CARAVANSHolandia szczyci się tym, że posiada największą w Europie liczbę przyczep kempingowych przypadających na jednego mieszkańca. W państwie liczącym 16 milionów mieszkańców znajduje się 450 000 przyczep kempingowych.

 

Każdego roku sprzedawanych jest 20 000 nowych przyczep i przewiduje się, że w nadchodzących latach ten trend sprzedaży się utrzyma. Każdego roku z ulic znika 7000 przyczep. Konsekwencje tego są łatwe do przewidzenia: każdego roku, sprzedawcy z Holandii stoją w obliczu sytuacji, w której muszą sprzedawać coraz więcej używanych przyczep. Z wielu różnych powodów jest to tendencja niepokojąca nie tylko dla sprzedawców przyczep, ale także dla właścicieli przyczep, których dotyka znaczny spadek wartości starej przyczepy przy próbie ich wymiany na nową.

Rozwiązanie tego problemu, korzystne dla wszystkich stron jest proste: EKSPORT.

Rozwiązanie tego problemu, korzystne dla wszystkich stron jest proste: EKSPORT.

Nederland: exportland bij uitstek OOK VOOR CARAVANSW całej Europie rośnie zapotrzebowanie na dobrej klasy, ale przede wszystkim tanie używane przyczepy kempingowe. Holenderski rynek przyczep kempingowych jest zalany modelami wyprodukowanymi w latach 1975 – 1995. Sprzedawcy z Holandii na pewno nie skaczą z radości na myśl o sprzedaży modeli z tego okresu. Co gorsza, gotowi są zaoferować właścicielom przyczep jakiś bonus przy zakupie nowej przyczepy, pod warunkiem, że nie będzie to zakup na zasadzie wymiany starej, 10-letniej przyczepy na nową za dopłatą. W rezultacie, całkiem nieświadomie, sprzedawcy przyczep napędzają sprzedaż na wolnym rynku, co jest praktyką, której sami się sprzeciwiają w wielu dziedzinach.

 

W krajach takich jak Polska, Rumunia i Węgry, istnieją dobrze zapowiadający się przedsiębiorcy, gotowi zająć się przedstawicielstwem handlowym przyczep kempingowych. Sytuacja ta przypomina rozwój sektora rekreacyjnego w Holandii zapoczątkowany w 1960 roku. Na szczęście, holenderscy i zagraniczni przedsiębiorcy coraz częściej łączą swoje siły. Ten moduł eksportowy ma na celu stymulację rynku eksportowego, a w ten sposób redukcję liczby używanych, starszych przyczep w Holandii, poprzez zachęcanie właścicieli do wymiany starej przyczepy na nową za dopłatą, co z kolei stwarza przedsiębiorcom zagranicznym możliwości założenia i rozwoju firm zajmujących się sprzedażą używanych przyczep kempingowych. Oczekuje się, że średnia cena przyczep przeznaczonych na eksport wzrośnie, co będzie spowodowane lepszą koniunkturą w nowych krajach członkowskich UE.

 

Z administracyjnego punktu widzenia, eksport przyczep z Holandii jest stosunkowo prosty. Holenderscy sprzedawcy przyczep mogą załatwić wszelkie formalności przez Internet. Po wydrukowaniu tabliczki z numerem, możliwe jest przetransportowanie przyczepy bez żadnych dodatkowych opłat na terenie całej UE w określonym czasie.

 Nederlands English  Deutsch  Français  Español  Polski

 

|